איך ל"שרוד" ביקור בוותיקן

הידעתם? הביקור של רוב התיירים המגיעים לוותיקן מתרכז בשני אתרים, הראשון הוא המוזיאון הכולל תצפית על הגנים, אולמות מרשימים יצירות אומנות וכמובן הקפלה הסיסטינית, השני הבזיליקה של פטרוס הקדוש (San Pietro) הכוללת את הכנסייה, מערת קברי האפיפיורים וטיפוס לכיפה לתצפית מדהימה של 360° מעלות על רומא ומדינת הוותיקן (אופציה בתשלום).

שימו : במידה ואתם מתכננים סיור אישי, הכניסה למוזיאון בתשלום והכניסה לבזיליקה חינם. הכניסות הן נפרדות אולם במידה ותזמינו סיור מודרך קבוצתי או פרטי הגישה לשני האתרים המוזיאון והכנסיה בדרך כלל כלולה בסיור.

למעוניינים; ניתן לרכוש באתר הוותיקן כרטיס משולב לביקור מודרך בגנים שאורכו כ 60 דק' ובהמשכו ביקור עצמאי במוזיאון ובכנסיה.

כאן תמצאו את המדריך המלא (אותו נשתדל לעדכן בצורה קבועה) כיצד לצלוח בקלות את הביקור שלכם במדינת הוותיקן.

החודשים הנוחים ביותר לביקור הם: נובמבר/ינואר/ פברואר/ מרץ בשאר חודשי השנה קיים עומס בנוסף לקושי במציאת כרטיסים, ולכן אם אתם מבקרים בחודשים אפריל-אוקטובר המלצה שלנו היא לבקר במוזיאון בימים ג׳ ד׳ ו ה׳ בשעות הבוקר המוקדמות 8:30-9:00 או בשעות אחה״צ 15:00-15:30 (כמובן מצויידים מראש בכרטיסים)

ימים ושעות פתיחה 2023:

מיום ב׳ש׳

משעה 9:00-19:00 (כניסה אחרונה למוזיאון עד השעה 17:00)

ימי א׳ המוזיאון סגור פרט ליום א׳ האחרון של כל חודש בו הכניסה חינם

שעות הפתיחה 9:00-14:00 (כניסה אחרונה למוזיאון עד השעה 12:30)

מתאריך 1 למרץ 2024 

בימי שישי ושבת המוזיאון פתוח עד השעה 20:00 (כניסה אחרונה עד השעה 18:00)

אז זהו נושא קצת ״מורכב״ האפשרות ״הזולה״ היא האתר של מוזיאון הוותיקן סבלנות, יש קושי במציאת כרטיסים בגלל הביקוש הרב וככל שתזמינו מראש (חודש/חודשיים) הסיכוי לזמינות כרטיסים גבוה יותר.

דרך האתר הרישמי כרטיס בוגר 25 אירו (גילאי 19 ומעלה) כרטיס ילד (גילאי 6-18 כולל) 13 אירו

טיפ: הסיורים באנגלית ברוב המקרים הם ברמת אנגלית טובה וכוללים מילים מקצועיות ולכן הסיורים הנ״ל מומלצים לדוברי אנגלית ברמה טובה להזמנת סיור מודרך בעברית!

מצויידים בוואצ׳ר שקיבלתם למייל גשו לתור המהיר ברחבת המוזיאון (skip the line) הציגו את הוואצ׳ר שברשותכם וכנסו פנימה, בהמשך עלו מעלה, עליכם להציג בפני הנציגים את הכרטיסי כניסה בליווי דרכון (אפשרי גם בתמונה ברורה בנייד) ולאחר אישורם תוכלו להעביר את את הכרטיסים בקורא כרטיסים בשער ולהכנס למוזיאון. 

כרטיס הכניסה הוא שמי, במעמד הרכישה עליכם לציין את כל שמות המשתתפים ובעת הכניסה לאתר עליכם להציג בנוסף לכרטיסים גם דרכון כתעודה מזהה לכל משתתף.

שימו : בעת רכישת כרטיסי הכניסה למוזיאון עליכם לבחור את התאריך והשעה המדוייקם לביקור ולמלא את שמות פרטי המשתתפים, לאחר התשלום לא ניתן לשנות את מועד הביקור או את שמות המשתתפים! (כלומר לא ניתן למכור את הכרטיסים)

אופציה נוספת לחפש בפורטלים GetYouGuide או Tiqets, לגבי האחרון קרה לנו לא פעם שפנו אלינו תיירים שהיו בטוחים שהמייל שקיבלו הינו כרטיסי הכניסה ולהפתעתם הסתבר שהם צריכים להגיע למשרד של ספק חיצוני (באזור) ולקבל את הוואצ׳ר או לחלופין להצטרף לקבוצה שנכנסת יחד עם וואצ׳ר משותף ואז מקבלים כרטיסים בודדים ומסיירים בצורה עצמאית ולכן אנו ממליצים לכם לקרוא טוב טוב את המידע המופיע באתרים הנ״ל.

עלות דרך הפורטלים כ. בוגר נע בין 28-35 אירו (המחירים מגיעים גם ל 50-60 אירו לכרטיס), כ. ילד (גילאי 6-18 כולל) 22-30 אירו

הכרטיסים למוזיאון כוללים את חדרי המוזיאון האולמות החצרות וכמובן את הקפלה הסיסטינית, הכרטיסים אינם כוללים את הגנים, הסיור בגנים הינו כרטיס נפרד שאותו ניתן לרכוש באתר המוזיאון או בפורטלים אונליין (לסיור בגנים ניתן לבחור בסיור רגלי מודרך בשפה האנגלית או לחלופין סיור במיניבוס כולל הסברים במע׳ שמע) בהמשך עם הכרטיס הנ״ל אפשר לבקר במוזיאון וחלליו.

שימו : הכרטיסים למוזיאון הוותיקן (ברכישה עצמאית) אינם מאפשרים כניסה לכנסייה (בזיליקה) ואינם מקצרים את התור לכנסייה.

הכרטיסים מונפקים עם תאריך ושעה שבחרתם ולכן מומלץ לא להגיע באיחור, קיים "מקדם סובלנות" של 15 דק’ לפני או אחרי השעה הנקובה בוואצ׳ר, איחור מעבר לזמן הנ״ל יכול לגרום לביטול הכניסה למוזיאון

  1. ילדים בגילאי 7-18 כולל – הנחה (יש צורך ברכישת כ. מראש)
  2. ילדים עד גיל 7 אין צורך ברכישת כרטיס – הכניסה חינם (מומלץ להגיע עם צילום דרכון)
  3. סטודנט/ית עד גיל 25 כולל בהצגת ת. סטודנט בינלאומית בתוקף הנחה (יש צורך ברכישת כ. מראש)
  4. נכה ומלווה עם הצגת ת. נכה באנגלית (לא תו חניה) נכות של 74% ומעלה מקנה כרטיס חינם לנכה בלבד רק במידה והנכה זקוק לסיוע והוא לא עצמאי יונפק גם כ. חינם למלווה (באחריות המבקר להוכיח את %הנכות)

לנכים אין צורך ברכישת כרטיסים מראש, יש להציג ת. נכה בכניסה למוזיאון ולאחר הבידוק הבטחוני לפנות לדלפק השמאלי בקופות Special Permit להציג שוב את התעודה ולקבל כ. כניסה בהמשך לעלות מעלה ולהעביר את הכרטיס במכונה.

 

  • ניתן לקבל בכניסה וללא תשלום עגלת נכה (לפי זמינות ולא ניתן להזמין מראש) במוזיאון קיים מסלול לנכים, היעזרו בסדרנים לגבי מיקום המעליות שיקלו עליכם את המעברים, ניתן לסייר בחלקים רבים של המוזיאון גם על כסא חשמלי והמסלול כולל גם את הקפלה הסיסטינית.
  • אין הנחה לתייר סניור (אזרח ותיק) או עיתונאים

לנשים לבוש צנוע חובה ללא ברכיים וכתפיים חשופות, לגברים ניתן להיכנס עם מכנסים קצרים וחולצות קצרות

מומלץ להימנע מלהגיע עם תיקי גב גדולים או מטריות ארוכות, אותם יש להשאיר בשמירת החפצים של המוזיאון ולחזור עד השעה 18:00 לכניסת המוזיאון ולאסוף את הציוד, קיימת אפשרות להכניס תיק יד או תיקים במידות 25X35X45 ס"מ

בכניסה למוזיאון יש בידוק ביטחוני, לא ניתן להיכנס עם כלי נשק (סכינים, אולרים וכו'), חפצים חדים ובקבוקי זכוכית. 

מטרו/M – בקו A הכתום, יורדים בתחנת Ottaviano או Cipro המוזיאון נמצא במרחק של 5 דקות הליכה.

רכבת קלה/Tram– מספר 19 עוצר ב-Piazza del Risorgimento מכאן, הליכה של 10 דקות תביא אתכם לכניסה למוזיאון הוותיקן.

אוטובוס -קו 49 מגיע לרחבת הכניסה למוזיאון

קווים 31, 81, 982, מגיעים ל-Piazza del Risorgimento מכאן, הליכה של 10 דקות תביא אתכם לכניסה למוזיאון הוותיקן.

קווים 492, 990 עוצרים ב Via Leone Iv / Via degli Scipioni הליכה של כ 5 דקות עד למוזיאון.

השתמשו באפליקציית Moovit למציאת מסלול והתחנות הקרובות אליכם, בהגעתכם לאתרים קחו מקדם זמן גדול מכיוון שהתחבורה הציבורית בעיר מסורבלת ולא תמיד מדוייקת.

  • לא ניתן לבטל ולקבל החזר על כרטיסים שנרכשו מהאתר הרשמי של מוזיאון הוותיקן, בנוסף לא ניתן לשנות את התאריך/השעה/שם המשתתף לאחר הרכישה.
  • מומלץ להזמין את הכרטיסים מאתר המוזיאון כחודשיים מראש ולפי זמינות הנפקת הכרטיסים ע״י המוזיאון.
  • במידה ורכשתם בטעות כרטיס המקנה לכם הנחה ואינכם זכאים לה או לחלופין אין ברשותכם תעודה להוכחת הזכאות, תצטרכו לרכוש כ. חדש בעלות מלאה וללא אפשרות לזיכוי עלות הכרטיס הקודם.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר חינם!

וקבלו מידע "חם" ממומחים שחיים במגף

סיורים מומלצים

פוסטים נוספים

על גגות רומא משהו קורה הלילה…

אין יותר מושלם מלסיים את היום בדרינק או בארוחה על אחת מגגות העיר? אז אם אתם רומנטיקנים, מפונקים או פשוט אוהבי ה'דולצה ויטה' הנה לכם רשימה של המקומות האידאלים לחודשי האביב הקיץ ואפילו בסתיו.

להמשך קריאה
הסיורים המומלצים שלנו

צרו קשר

דילוג לתוכן