Tax Free

טסים לחו"ל ומתכננים "סיבוב" שופינג בקניונים/אאוטלטים או ברשתות מקומיות ובינלאומיות ? אז כמובן שאין מצב שחוזרים בלי כמה גיהוצים, ובחו"ל אפשר לחסוך ולקבל החזר מע"מ על קניות. ריכזנו כאן מידע חיוני לכל ההליך שיהיה לכם קל יותר!

אם אתם לא תושבי האיחוד האירופי, אתם זכאים להחזר חלקי של המע"מ, גובה ההוצאה בבית העסק מינימום 155.00 אירו באותה חנות ביום, ולמילוי טופס ההחזר בחנות יש להציג דרכון.

שימו : לא כל החנויות מציעות את השרות אז כדאי לבדוק אם יש שלט/מדבקה המציין שהחנות מספקת שרות (Tax Free) או לשאול בקופה.

אחוז החזר המס משתנה בהתאם לסוג/ערך המוצר, וישנם פריטים פטורים.

שיעורי מע"מ באיטליה
מע"מ רגיל 22%
תַכשִׁיטִים 22%
אופנה וטקסטיל 10%
מזון 10%
אופטיקה – כלי זכוכית ומשקפי שמש 10%
יינות ואלכוהול 5%

מוצרים ללא החזר
דלק
השכרת רכב
שרותי תיירות

קיימות 2 דרכים לקבלת ההחזר: האפשרות הראשונה במרכז העיר, האפשרות השניה בשדה. הראשונה נותנת שקט בהתארגנות ביום הטיסה, השניה גוזלת זמן מהטיול שלכם בעיר…….לשיקולכם!

1. במרכז העיר רומא
ישנן שלוש חברות המספקות החזרי מס לתיירים : Premier Tax Free, Tax Refund For Tourists ו-Global Blue  , גשו לאחד ממשרדי החברות, הציגו טפסי החזר מס ופרטי כרטיס אשראי.

ההחזר יתבצע לכרטיס באופן זמני – כדי להשלים את התהליך צריך לקבל חותמת מכס על הטופס בשדה התעופה ולשלשל את הטופס החתום בתיבות החברות בשדה"ת וכל זאת לפני העליה לטיסה. אפשרות נוספת לשלוח  את הטופס החתום בדואר לחברה תוך 15 עד 25 ימים במידה ולא ישלח, הכרטיס יחויב על ידי חברת ההחזר בעמלה נוספת.

Global Blue – Piazza di Spagna, 29
ימים ב'-ש' משעה 12:00 עד 19:00, יום ראשון – סגור.

Premier Tax Free – Via Gregoriana, 54
ימים ב'-ו' משעה 09:30 עד 13:00, 13:30 עד 18:00, ימי שבת וראשון – סגור.

2. בשדה התעופה פיומיצ'ינו
במידה והמוצרים שרכשתם נמצאים במזוודה הנשלחת לבטן המטוס,  עם ההגעה לשדה התעופה מבצעים צ'ק-אין לטיסה, תוך ביצוע הרישום להסביר לדייל/ת שאתם צריכים לבצע Tax Free, לאחר שהדייל/ת ינפיקו אישור עליה למטוס וישימו תג על המזוודות קחו את המזוודות וגשו לדלפקי המכס הקרובים.

פקיד המכס יבדוק דרכון, כרטיס עליה וטופס החזר המס, ובמידת הצורך את המוצרים. לאחר מכן החזירו את המזווודת לדלפק הצ'ק אין (ללא צורך בעמידה בתור) ושלחו לבטן המטוס.

לאחר הבידוק הביטחוני וביקורת הדרכונים  גשו לדלפקי Global Blue ו-Premier Tax Free, בהם ניתן לקבל החזר בזיכוי לכרטיס האשראי.

נוסעים רק עם כבודת יד? ההליך שונה במקצת; מבצעים צ'ק-אין לטיסה, ולאחר מכן ממשיכים לבידוק הביטחוני וביקורת הדרכונים. מיד לאחר ביקורת הדרכונים גשו לדלפק המכס בו פקידי המכס יבדקו את טפסי החזר המס, הסחורה שנרכשה, דרכון, וכרטיס העלייה למטוס. לאחר מכן גשו דלפקי Global Blue ו-Premier Tax Free הנמצאים סמוך למשרד המכס לקבלת החזר בזיכוי לכרטיס האשראי.

בהמשך צרפנו שני תרשימים המסבירים בקצרה את המסלול, במידה ואתם טסים חזרה מטרמינל 1 או מטרמינל 3

במידה ואין ברשותכם  זמן לעמוד בתור באחד מדלפקי החברות לקבלת החזר, ניתן להשתמש בתיבות הדואר של החברה (כגון Global Blue או Premier Tax Free), במקרה הזה, ההחזר יתקבל ישירות לכרטיס האשראי תוך חודש עד חודשיים.

 טיפ: מומלץ לצלם בנייד עותק של המסמך עם חותמת אישור שלטונות המכס לכל בעיה עתידית.

חשוב לדעת : אם מאיטליה אתם טסים למדינה אחרת באיחוד האירופי, לא תוכלו לבקש החזר באיטליה אלא רק במדינה האחרונה באיחוד האירופי ממנה אתם חוזרים ארצה.

שימו לב : לא ניתן לקבל החזר על מוצרים שנרכשו ובוצע בהם שימוש לפני העזיבה (המוצרים חייבים להיות חדשים וממולץ עם התוית, האריזה המקורית אינה הכרחית).

עזר לכם? שתפו עם חברים, וכמובן נשמח לשמוע סיפורים טיפים והארות לאחר הטיול ! 

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר חינם!

וקבלו מידע "חם" ממומחים שחיים במגף

סיורים מומלצים

סיור ברכב גולף על גבעות רומא. סיור מיוחד שהוא כולו חוויה רציפה
הבעיה באוכל האיטלקי היא ששבוע לאחר מכן אתה שוב רעב… מ”המטבח” של רומאחרת סיור…
רוצים סיור כיפי שמשלב הכל? קצת היסטוריה, סיפורים על קיסרים, אומנים גדולים ו"ניחו
סיור קליל ומרתק החושף את הסודות שהעיר הנצחית מעדיפה לשמור לעצמה, נטייל בסימטא…

צרו קשר

דילוג לתוכן