מזל טוב רומא!

אתמול 21/04/20 העיר המדהימה שלנו חגגה יום הולדת כן “צעירה” רק 2773 שנה !!!

אז רצינו לרגש אתכם יחד ולספר לכולם קטנים וגדולים את אחד מסיפורי המיתולוגיה המפורסמים בעולם, ייסודה של רומא אבל הפעם בגרסה המלאה.

אז כך, לפני הרבה הרבה שנים…….. טוב נו כך מתחילות כל האגדות 🙂 בעיר שנקראה אלבה לונגה (היום באזור קאסטלי רומאני/ טיבולי) שולט מלך בשם נומיטור. אחיו אמוליוס שחשק בשלטון מארגן מהפכה ומגרש את אחיו נומיטור מכס המלוכה. מחשש שבתו של המלך (נומיטור) תוליד צאצאים שיום אחד יטענו לכתר, היא נשלחת לשרת במקדש הוסטליות (וסטה, היא אלת הבית והכוהנות הוסטליות ששירתו במקדש מגיל 12 ועד 32 היו חייבות לשמור על “אש הבית” שדלקה ללא הפסק במקדש אבל היו גם מחוייבות לשמור על ביתוליהן, אחרת היה העונש מיתה).

האל מרס (אל המלחמה הרומי) מתאהב בריאה סילבה (בת המלך),מעבר אותה והיא יולדת שני תינוקות: רמוס ורומלוס. המלך החדש (אמוליוס) ששומע על לידת התינוקות (יורשים חדשים) קורא לאחד מחייליו ומצווה להרוג את התינוקות בזריקתם לנהר הטיבר. החייל חס על חייהם ומניח אותם בתיבה על גדות הנהר (מזכיר לכם סיפור מוכר?) אל הטיבר מוביל את התיבה מתחת לעץ תאנה.
למקום מגיעה זאבה שמניקה את התינוקות וכך מצילה אותם, רועה בשם פאוסטולוס שמסתובב באזור מגלה את התינוקות אוסף אותם לביתו ויחד עם אשתו אקה לרנציה מגדלים את התינוקות.

כשהתאומים רמוס ורמולוס גדלים ושומעים על מעשיו של הדוד אמוליוס,הם חוזרים לעיר הולדתם אלבה לונגה הורגים את הדוד ומחזירים את הסבא נומיטור לשלטון. בחיפושם אחר אזור בו יוכלו להקים את ממלכתם החדשה מגיעים השניים לאזור שמכונה היום ברומא גבעת הפלאטין ושם מייסדים ישוב חדש.
לא מעט אגדות וסיפורים נולדו סביב סיבת מאבק השליטה בין השניים, המפורסמת ביותר היא זו שהשניים החליטו לפנות להנחיית האלים, בטקס שהיה מתבצע על הגבעה השכנה (גבעת אבנטין) בו חזו המשתתפים במעוץ הציפורים ובקבלת האותות מי יהיה השליט. רמוס היה הראשון שראה 6 ציפורים במעוף אולם רמולוס שטען שראה גם הוא, הפעם 12 ציפורים. וויכוח קשה בין השניים התפתח לתגרה שבה רומולוס רוצח את אחיו רמוס (כן נכון, עוד סיפור מפורסם) מייסד את העיר ומכתיר את עצמו למלך הראשון ומכאן מקבלת העיר את שמה רומא.

שימו לב!!! הסיפור הנ”ל מתאים לילדים מגיל 6 ועד 106

מידי שנה בתאריך הנ”ל 21/04 העיר רומא  לובשת חג אנשים יוצאים מחופשים לרחובות נערכות פעילויות בכל פינה על מנת לזכור ולפאר את העיר שהפכה להיות האימפריה הגדולה ביותר בהיסטוריה …….. השנה כולנו בסגר אבל אנחנו עוד נחזור לחגוג יחד בקרוב!!!

– הפסל המקורי נמצא במוזיאוני הקפיטול ברומא –

שתפו את הפוסט

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר חינם!

וקבלו מידע "חם" ממומחים שחיים במגף

סיורים מומלצים

הבעיה באוכל האיטלקי היא ששבוע לאחר מכן אתה שוב רעב… מ”המטבח” של רומאחרת סיור…
רוצים סיור כיפי שמשלב הכל? קצת היסטוריה, סיפורים על קיסרים, אומנים גדולים ו"ניחו
סיור קליל ומרתק החושף את הסודות שהעיר הנצחית מעדיפה לשמור לעצמה, נטייל בסימטא…
נסיעה לעיירה טיבולי וסיור מודרך בעברית בגולת הכותרת של העיירה
אוהבים אוכל איטלקי? כן גם אנחנו, לאחר שני עשורים ואלפי שעות מסעדה באיטליה, אנ…

פוסטים נוספים

הסיורים המומלצים שלנו

צרו קשר

דילוג לתוכן