מי אתם המשמר השוויצרי?

מזהים את המדים המשגעים הללו?

מדובר בחיילים שוויצרים השייכים למשמר הוותיקן.

אז למשמר השוויצרי ישנו סיפור מיוחד, מדובר בצבא שכירי חרב שבעבר העניק את שירותיו למלכים, דוכסויות צבאות אירופאיים וגם לכנסייה כמדינה כבר במאה ה-15 (כן, לנו הישראלים קשה לדמיין מציאות שחיילים יכולים להתפנות ולתת שירות צבאי לכל דורש אבל מדובר בשוויץ….והצבא שלה לא ממש עסוק במאות האחרונות לשמחתם.

המשמר השוויצרי "גוייס" ע”י האפיפיור יוליוס השני בשנת 1506 וכיום מונה 110 חיילים בלבד, מדובר בכבוד גדול השמור רק לרווקים קתולים מצטיינים שמקבלים את אזרחות הוותיקן במשך תקופת השירות שיכולה להימשך בין שנתיים ל-25 שנים.

קריטריון הקבלה למשמר:

על החייל להשתייך לזרם הקתולי, גובה מינימלי 1.74מ’, טווח הגילאים נע בין 19-28 וכמובן לקבל את המלצת מפקדיו לכך.

למרות שהחיילים עוברים הכשרה צבאית מקיפה (שהורחבה והוחמרה לאחר נסיון ההתנקשות באפיפיור יוחנן פאולוס השני בשנת 1981) הם מוכשרים להשתמש בחרבות, גרזנים וכלי נשק עתיקים נוספים.

המדים הצבעוניים והיחודיים לא עוצבו ע”י מיכלאנג’לו (טעות נפוצה) מדובר במדי א' הרשמיים של המשמר, ניתן לפגוש אתת חיילי המשמר גם במדי ב' בצבע כחול כהה עם צווארון לבן- אך אל דאגה הם עדיין נראים כמלבושים שנלקחו מ”משחקי הכס” ובהחלט מושכים את העין.

נשמח לראותכם איתנו ולהרחיב על כך באחד מסיורנו הקרובים בוותיקן.

שתפו את הפוסט

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר חינם!

וקבלו מידע "חם" ממומחים שחיים במגף

סיורים מומלצים

פוסטים נוספים

על גגות רומא משהו קורה הלילה…

אין יותר מושלם מלסיים את היום בדרינק או בארוחה על אחת מגגות העיר? אז אם אתם רומנטיקנים, מפונקים או פשוט אוהבי ה'דולצה ויטה' הנה לכם רשימה של המקומות האידאלים לחודשי האביב הקיץ ואפילו בסתיו.

להמשך קריאה
הסיורים המומלצים שלנו

צרו קשר

דילוג לתוכן